0332 402 577     secretariat.adamachi@gmail.com

Sesiunea iulie 2023

Susținerea examenului va avea loc astfel:

  •   Calificarea brutar-patiser-preparator produse făinoase – MIERCURI – 5 iulie 2023, începând cu ora 8:00 – în laborator patiserie – Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi” Iași.
  • Calificarea ospătar (chelner) vânzător în unități de alimentație – MIERCURI – 5 iulie 2023, începând cu ora 8:00 – în laborator banqueting – Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi” Iași.
  • Calificarea agricultor culturi de câmp (absolvenți Școala Profesională Cozmești) – JOI – 6 iulie 2023, începând cu ora 8:00  -ferma didactică – Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi” Iași
  • Calificarea mecanic agricol – MARȚI – 4 iulie 2023, începând cu ora 11:00 – Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi” Iași – atelier

NOTĂ: Elevii au obligația să vină cu documentul de identitate și echipament de lucru.

Categories: Anunțuri